Alışveriş deneyiminizi ve servisimizi geliştirmek için hem bize ait hem de üçüncü taraflara ait ÇEREZLER kullanıyoruz.X

ALDO GEÇMİŞİ

Aldo Shoes

1966 Ana sayfa
Aldo Bensadoun, Fransa’da askerlik görevini tamamladı ve École de Cavalerie de Saumur Üniversitesi’nde ekonomi hocası oldu. Hemen kısa bir süre sonra en sevdiği şehir olan Montreal’e dönüş yaptı.

1972
ALDO Montreal’li bir tekstil perakendecisinin mağazalarında Montreal, Ottawa, Quebec City ve Winnipeg şehirlerinde satılmaya başlandı.

1978
İlk ALDO mağazası Montreal’de Sainte-Catherine caddesinde açıldı.

1980’ler
Firma olağanüstü bir büyüme hızı ile 95 adet mağaza açtı.

1985
ALDO , AIDS ile özdeşleştirilen tüm sosyal tabuların üstesinden gelenrek, bu hastalığa karşı savaş açan ilk perakendeci olmayı başardı.

1991
ALDO 200. mağazasını açtı.

1993
ALDO Amerika piyasasına giriş yaptı. İlk Amerika mağazası Boston, Massachusetts’te açıldı. Sonraki 9 yıl boyunca Amerika’da yaklaşık 125 mağaza açtı.1993 yılının sonunda bütün iyi alışveriş merkezi, sokak ve caddelerde 180 adet mağazaya ulaştı.

1994
ALDO, Kanada ve Amerika’dan sonra ilk defa İsrail ile bayiilik anlaşması yaparak dünyaya açıldı.

2000
Yeni perakende konsepti olan "ALDO Aksesuar" mağazaları açılmaya başlandı.

2001
ALDO’nun İsrail’ deki başarısı onu iyice cesaretlendirdi ve İsrail’i Birleşik Arap Emirlikleri izledi. Daha sonra da Suudi Arabistan.

2002
ALDO edindiği sayısız başarılardan sonra bu sefer de  Londra’nın en ünlü caddelerinde, Oxford ve Neal’de boy göstermeye basladı. Sonrasında bunu sayısız alışveriş merkezi izledi. Modanın kalbindeki bu başarı ALDO’nun büyüme planlarını hızlandırdı.

2005
ALDO grubu ilk kez ALDO ABD ve Kanada için internet sayfası oluşturdu.

2006
Bu yıl ALDO için ayrı bir heyecan taşıdı,Tayland, Tayvan, Rusya, Mısır, Fas ve Ürdün geldi.

2007
ALDO ailesine Türkiye, Romanya, Venezuella, Panama, Endonezya, Filipinler, Şili, Aruba, Meksika ve Ukrayna katıldı. 37 ülkede 1000’e yakın  mağazası ile Antartika hariç tüm kıtalarda ALDO’yu görmek mümkün olacak!

2011
ALDO iki başarılı koleksiyon oluşturarak marka yelpazesini genişletti - Mr. B s Gentlemen Boutique, modern , zamansız ve rafine erkeği yansıtırken; ALDO Rise programı ise ALDO nun genç tasarımcıları desteklediği bir platform.

2012 
ALdo grubu ayakkabı ve aksesuar moda endüstrisinde 40. yılını gururla kutladı. Bu yıl, şirketin tarihini birçok organizasyonla gururlandırdık. Şirketimizin dünya standartlarında bir kuruluş olmasına katkıda bulunan ürünlerimize ve kişilere teşekkürlerimizi sunarız.

2013 
ALDO Türkiye 2013 Sonbahar/Kış sezonuyla birlikte yeniden sizlerle olacak...