Sürdürülebilirliğe doğru yolculuğumuz

Çevre bilinci her zaman ALDO'nun kalbinde yer almıştır. Yenilikçi malzemelerden karbon emisyonlarını azaltan çevreye duyarlı girişimlere kadar, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye kararlıyız. Çünkü söz konusu gezegen olduğunda her adım önemlidir.

Net Zero By 2050

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız işimizin her köşesine uzanıyor. Kadranı ileriye taşımak ve toplumu yalnızca moda açısından değil, aynı zamanda gezegene karşı sorumluluğumuz açısından da etkilemek için çabalıyoruz. Bu nedenle, 2050 yılına kadar Net Sıfır hedefi için çabalarken, karbon emisyonlarımızı azaltarak iklim değişikliğiyle mücadele etmek için cesur adımlar atıyoruz.

Anlamlı İşbirlikleri

Sistemsel sorunları ele almak ve ortak hedeflere ulaşmak için sektör içinde birbirimize yardım etmenin önemine inanıyoruz. İşte bu nedenle ALDO Grubu, Moda Paktı Cascale'nin bir üyesi olmasının yanı sıra BM Moda Endüstrisi İklim Eylemi Şartı'nın da imzacılarından biridir.

Daha Az Ayak İzi Sağlayan Malzemeler

Bitki bazlı mısır gibi yenilikçi malzemelerden, geri dönüştürülmüş alternatiflere kadar geri dönüştürülmüş poliüretan, sevdiğiniz ürünleri üretmek için her zaman daha iyi üretim süreçleri ve malzemeleri arayışındayız.

Sorumlu Deri Tedariği

Deri Çalışma Grubunun (LWG) üyeleri olarak, hayvan refahını güvence altına almak için deriyi sorumlu ve şeffaf bir şekilde tedarik etmeye kararlıyız. Deri sektörünün izlenebilirliğini ve çevresel performansını geliştirmek için diğer markalar, perakendeciler, tabakçılar, üreticiler ve uzmanlarla birlikte çalışıyoruz. Deri ürünlerimizin %100'ünde LWG sertifikalı malzemeler kullanıldığını paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Geliştirilmiş Ambalaj

Daha fazla sertifikalı ve tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzeme tedarik ettiğimizden emin olmak için ambalajımızı sürekli olarak geliştirmeye çalışıyoruz. 2008 yılında alışveriş poşeti ihtiyacını ortadan kaldırmak için ayakkabı kutumuzu yerleşik bir sap içerecek şekilde yeniden tasarladık. 2019 yılında mağazalarımızda tek kullanımlık alışveriş poşetlerinden vazgeçerek yılda 10 milyon poşet tasarrufu sağladık (bu 11.000 ağacı temsil ediyor!) ve ambalaj karbon ayak izimizi %39 oranında azalttık. Ayrıca ayakkabı kutularımız en az %80 oranında geri dönüştürülmüş elyaftan üretiliyor ve Orman Yönetim Konseyi (FSC) sertifikasına sahip.

Emisyon-Ofset Gönderim

Ulaşım emisyonlarının çevresel etkisini kabul ediyoruz ve aktif olarak karbon ayak izimizi azaltmaya çalışıyoruz. Azaltma çabalarımıza ek olarak, Kuzey Amerika'daki tüm çevrimiçi siparişler için ücretsiz karbon nötr nakliye hizmeti sunuyoruz. Paketleme ve depomuzdan mağazalarımıza ve müşterilerimizin evlerine yapılan teslimatlarla bağlantılı kaçınılmaz karbon emisyonlarını dengelemek için karbon kredileri satın alınır. Bunu yapmak için karbon emisyonlarımızı sera gazı protokolünün en katı standartlarını takip ederek hesaplıyoruz. Siparişiniz, şirketimizin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki orman koruma ve yenilenebilir enerji projelerinin desteklenmesine katkıda bulunmaktadır.

Enerji Verimli Mağazalar

2013 yılında karbon ayak izimizi hesapladık ve iyileştirme için kendimize bir temel belirledik. O zamandan bu yana, mağazalarımızın çoğunda aydınlatmayı %100 LED teknolojisine dönüştürerek, aydınlatmayı ve havalandırmayı kontrol eden Enerji Yönetim Sistemlerini (EMS) uygulayarak ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak mağazalarımızın ve kurumsal ofislerimizin enerji verimliliğini artırdık.​